Bartosz Laśkiewicz

Podróżnik

Podróżuję od dawna. Na początku był plecak, rower, później auta osobowe, Land Rover Defender, a obecnie dwie Toyoty Land Cruiser.

Wyjazdy samochodem 4×4 dały mi mnóstwo nowych możliwości. Przejazdy poza utartymi szlakami, noclegi na pustyni, odpoczynek na odludnej plaży, biwak w stepie, czy spotkania z lokalną ludnością to tylko mała część przygody.

Sam decyduję gdzie jadę oraz gdzie i kiedy się zatrzymuję. Fascynuje mnie historia miejsc które odwiedzam, ludzie, przenikanie się kultur, kontekst polityczny wydarzeń, których jesteśmy świadkami – świat tam wygląda nieco inaczej, niż ten kreowany przez media.

Pociąga mnie trans, rytm podróży… Ogromne znaczenie ma grupa, która się tworzy. Uczestnicy wnoszą swoje podróżnicze doświadczenie, swoją wrażliwość i wiedzę.

Każdy wyprawa poprzedzona jest długimi przygotowaniami, które same w sobie dają mi wiele satysfakcji. Godziny spędzone z mapami, przewodnikami, książkami, negocjacje, wymiana maili, telefonów, załatwianie formalności, szukanie różnych rozwiązań, aby planowana podróż przebiegała płynnie i dawała maksimum doznań; to moja dewiza.

Jeżeli jesteście zainteresowani takim sposobem spędzania wolnego czasu, a jednocześnie nie lękacie się „drobnych niedogodności” to zapraszam do stworzenia grupy i napisania własnego „dziennika z wyprawy”.

Planowane wyprawy